Gönderen Konu: TAVUKLARDA BİTLENME SORUNU VE ÇÖZÜMÜ HAKKINDA YARDIM.  (Okunma sayısı 35588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Murat_Goksoy

• Ziyaretçi
TAVUKLARDA BİTLENME SORUNU VE ÇÖZÜMÜ HAKKINDA YARDIM.
« : Haziran 21, 2011, 06:14:18 ÖS »
arkadaşlar malum havalar iyice ısındı bitlerle başım belada bolfo kullandım fayda etmedi blotic kullandım geçen sene etkiliydi fakat bu sene banamısın demiyor son çare baytril %1 kullanacağım fakat yumurta ve civcivler e zararı olurmu bilemiyor um kanaryala rda kullanmıştım kesin çözüm ama tavuklard a tereddüt içerisindeyim neticede yumurta tüketiliyor bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

ercan senoyar

• Ziyaretçi
Ynt: TAVUKLARDA BİTLENME SORUNU VE ÇÖZÜMÜ HAKKINDA YARDIM.
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2011, 10:07:52 ÖS »
baytril bakteriye l enfeksiyo nlarda kullanılmıyormu idi   hemitraz da kullanabi lirsiniz
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2011, 10:09:40 ÖS Gönderen: ercan senoyar »

Murat_Goksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2011, 11:20:07 ÖS »
kusura bakmayın baymec yazacaktım

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2011, 12:49:37 ÖÖ »
Murat Bey blotic sanırım eski etkiyi göstermiyor. Sanırım etken maddesind e eski etki yok bende de aynı sorun olunca satan veteriner arkadaşa gittim. Oda aynı şeyi söyledi. Ama size bir tavsiye daha kümes temizliğini öncelikle çok iyi bir şekilde yapın.Altına hafif nemlendir erek toz kireç serpin.Tüneklerin üzerine bolca alacağınız ilaçtan sıkın. Eğer imkanınız varsa çok dikkatli bir şekilde tünekleri duvarları ve yerleri pürmüz ile yakın. Zaten yaktığınız da hiç ilaç kullanmad an % 80 bit olayı halloluyo r. Ama ltfen pürmüzü dikkatli kullanın.

MUSTAFA ALACA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2011, 01:47:26 ÖÖ »
geçen yıl kenaz isimli ilacı bir kova suya bir şişe kapağı kadar karıştırdım. tavukları tek tek içine batırdım kafaları ıslanmayacak şekilde..sonra suyu ilaç makinasıyla kümeslerin her yerine sıktım.kesin çözüm oldu ve hayvanlar a bişey olmadı çok şükür..kenaz'ın üretimi durdurulm uş ve bazı hayvanların hassasiye t gösterdiği bir ilaçmış.
  geçen hafta şu an piyasada bulunan bit,kene ilaçlarından biri olan Keneson'u uyguladım ve tek seferde bitlerden kurtulduk .

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2011, 01:56:55 ÖÖ »
geçen yıl kenaz isimli ilacı bir kova suya bir şişe kapağı kadar karıştırdım. tavukları tek tek içine batırdım kafaları ıslanmayacak şekilde..sonra suyu ilaç makinasıyla kümeslerin her yerine sıktım.kesin çözüm oldu ve hayvanlar a bişey olmadı çok şükür..kenaz'ın üretimi durdurulm uş ve bazı hayvanların hassasiye t gösterdiği bir ilaçmış.
  geçen hafta şu an piyasada bulunan bit,kene ilaçlarından biri olan Keneson'u uyguladım ve tek seferde bitlerden kurtulduk .

Mustafa Bey kenaz dunyanın her yerinde durduruld u, sonradan tekrar cikardila r ama icindeki o pireleri bitleri olduren maddeyi degistird iler simdi hic bir ise yaramiyor, uzun sure kenazi hic bir yerde bulamadik, ne oldugunu anlamamis tik sonunda isin asli ortaya cikdi, simdi sadece tahta yuzeylere tahta kurusuna onlem olsun diye suruyoruz, hayvanlar ustundeki etkisi kalmadi, saygiyla

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2011, 02:01:08 ÖÖ »
benim devamli kullandig im tam koruma saglayan, iyi randiman veren bir ilac, tavsiye edebiliri m, tavuklar uzerinde yan etkisi yok,

NEGUVON % 75, Toz (BAYER TÜRK)

http://www.haseremarket.com/urun_detay.asp?pid=7229

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 22, 2011, 07:56:18 ÖÖ »
SEVİTOX , SEBACİL kesin çözüm, sevitox toz tüneklere yere duvarlara serbessin iz, ama en garantisi sebacil sıvı şeklinde pompa ile uyguluyor sunuz, o kadar .

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 22, 2011, 09:31:30 ÖÖ »
ilaç önerileri çok güzel. Bir kaç tanesini not aldım. Geçen hafta köye gidip evi badana etmiştik. Artan kireç ile kümesleri dolaştık. Önceki yıl yine kireç ile kümesleri badana etmiştik Sanırım faydası oluyor. Kümes önlerine de toz kireç serpmek gerekli.

Murat_Goksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2011, 12:19:43 ÖÖ »
arkadaşlar ilginize teşekkürler önerieleri dikkate alacağım

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 09, 2011, 09:45:06 ÖÖ »
Günaydın Hayırlı cumalar değerli arkadaşlar, Osman Bey Biraz geçmiş bir konu ama SEBACİL' i önermişsiniz.Bu ilacı uygularke n sadece kümesleremi püskürtüyoruz tavuklara, civcivler e, bıldırcınların üzerlerine de uygulanıyormu ? Tam sezon geçerken bit belası ile karşılaştım onun için geçmiş bir konuda sizden yardım rica ediyorum. Burda önerilen bir kaç ilacı denedim ama kesin çözüm alamadım. Şimdiden teşekkürler

HAKAN AKSU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 09, 2011, 10:21:33 ÖÖ »
Kümesler için gaz yağını tavsiye ederim.Ke sin çözüm...

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 09, 2011, 10:26:05 ÖÖ »
Hakan Bey Gaz yağının uygulama biçimi nedir kanatlılara zararı oluyormu ?

halil ören

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 09, 2011, 11:05:13 ÖÖ »
benim devamli kullandig im tam koruma saglayan, iyi randiman veren bir ilac, tavsiye edebiliri m, tavuklar uzerinde yan etkisi yok,

NEGUVON % 75, Toz (BAYER TÜRK)

http://www.haseremarket.com/urun_detay.asp?pid=7229

evet bu ilaç etkilidr. fakat uç aşamada uygulanma lıdır ilk uygulamad an 10 gun sonra ıkıncı uygulama. takıbınde 3. uygulama yapılmalıdır.son ıkı uygulama yumurta ıcınde dogmamıs parazıtlere etkı eder.kuluçka evresi değişken olan parazıtler ıcınde ucuncu uygulama yapılaması gerekmekt edır

halil ören

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 09, 2011, 11:10:08 ÖÖ »
kümes ekipmanla rı arasına yerlesen parazitle riçin pratık enguzel çözüm.ahsap ve taban ızgara altının mazotla püskürtme yöntemiyle yıkanmasıdır.canlı üzerine kesinlikl e uygulamayınız.
 mazotun faydası kümes içerisine yılan akrep gibi zehirli hayvanların yaklasmasıda engellenm iş olur bir nevi.koku sunu sevmiyorl ar sanırım.

HAKAN AKSU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 09, 2011, 11:41:30 ÖÖ »
Hakan Bey Gaz yağının uygulama biçimi nedir kanatlılara zararı oluyormu ?
Kanatlılara denemedim açıkçası
ancak eskiden ilkokulda bitlendiğimizde babaannem ve annem kafamı gaz yağına bulardı.Hayvanlara nasıl bir etkisi olur bilemem.. .

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 09, 2011, 12:18:11 ÖS »
s.a arkadaşlar öncelikle hepinizin cuması mübarek olsun epeyi zamandır  siteden uzaktım 
bit pire en iyi cözüm yılllardır kullandıgım keneson temiz ve kesin cözüm
ben kendi dükkanımda ceşit ceşit bit pire ilacı satarken yinede kendi hayvanlarım için veteriner den keneson alırım
evinizde ve kanatlıların her zaman allah bereket ve saglık versin

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Eylül 09, 2011, 02:56:16 ÖS »
Teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgilend irme ve ilginiz için.

saitsahineren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 09, 2011, 02:59:41 ÖS »
kümesler ahşap olursa , ve ahşap korucuyu ile boyanmadıysa bit pire kacınılmaz. mazot , gaz yagı ile kümesleri püskürtme ile temizleyi n , BLOTIC  bu ilecı suya karıştırın ,cam sil ile kanatlılarınızın kanat altlarına fıs fıs yapın kesin cözüm budur.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2011, 03:31:32 ÖS Gönderen: saitsahineren »

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Eylül 09, 2011, 03:27:35 ÖS »
Sağol Sait Bey. yarın gazyağı uygulamasını yapacağım kısmetse ama önce gazyağı bulabilme k gibi bir uğraştayım inanmak çok zor ama Balıkesir gibi yerde kaç yere baktım yok . Eskiden bakkallar da bile satılırdı şuan benzinlik lerde bile yok .

saitsahineren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2011, 03:30:51 ÖS »
abi gaz yagı yoksa , cıkar hayvanları kümesten her yere mozot püskürt , ama BLOTIC unutma

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Eylül 09, 2011, 03:34:07 ÖS »
Tmm sait Bey teşekkürler BLOTİC aldım ufak bir şişede olup  bir kapak blotic 2.5 litre suya koyup karıştırın dediler yarın kısmetse bitlerden kurtuluru z inş.

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 09, 2011, 08:31:52 ÖS »
Günaydın Hayırlı cumalar değerli arkadaşlar, Osman Bey Biraz geçmiş bir konu ama SEBACİL' i önermişsiniz.Bu ilacı uygularke n sadece kümesleremi püskürtüyoruz tavuklara, civcivler e, bıldırcınların üzerlerine de uygulanıyormu ? Tam sezon geçerken bit belası ile karşılaştım onun için geçmiş bir konuda sizden yardım rica ediyorum. Burda önerilen bir kaç ilacı denedim ama kesin çözüm alamadım. Şimdiden teşekkürler

5 litre suya 2 kapak katıyorsunuz kümesleri boşaltıyorsunuz hayvanlar dışarda olacak yemlikler suluklar kalmıcak içeride 3-4 saat sonra tekrar hayvanları koyabilir iz kümese 3-veya 4 gün sonra aynı şekilde bir uygulama daha yapcaksınız yumurtala rdan çıkan bitler olabilir.

tavuklard a olur diğer kanatlılarda olmaz:

5 litre suya 1 kapak koyuyoruz sonra hayvanların kafası dışarda kalacak şekilde batırıyoruz suya.

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Eylül 09, 2011, 08:35:54 ÖS »

Mustafa bey çözüm konusuna gelince 5 yıldır kullanıyorum 5 yıl önce denemediğim ilaç kalmamıştı bir arkadasın tavsiyesi ile kullandım halen yok kümeslerimde bit ama 6 veya 7 ayda bir uygulama yapıyorum.

mustafa keskin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Eylül 12, 2011, 09:26:18 ÖÖ »
Teşekkür ederim Osman Bey verdiğiniz detaylı bilgilend irme için Hafta sonu Sait Beyin tavsiyesi ni denedim, Dün baktım çok azalmıştı inşallah kurtulacağım ben ilave olarak ilaçlama sonrasında da Pürmüz ile dünekleri ve yerleri, duvarları güzelce yaktım.

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Eylül 20, 2011, 02:30:03 ÖÖ »
Yurt dışında bakın nasıl tavuklar bitleniyo r, birde hayvanlar a on numara bakıyorlar diyoruz, bit horozun göz kapaklarına yuva yapmış hayret dogrusu bu kadarda olmaz,

http://forum.backyardpoultry.com/viewtopic.php?f=5&t=7974696
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2011, 02:32:31 ÖÖ Gönderen: sinaninci1 »

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Eylül 20, 2011, 02:43:19 ÖÖ »
Bit olayından ben detan böcek ilacıyla kurtuldum, kümesim tahta kümesi boşaltım temizledi m, detanı içeriye aralara heryere püskürttüm, tavukları 2 saat kadar kümesten uzak tutum şimdi bir tane bir yok, arada sırada gene yapıyorum, o günden sonra bir daha görmedim 
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2012, 02:12:48 ÖS Gönderen: sinaninci1 »

Kazım Çakıcı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Eylül 20, 2011, 08:06:58 ÖÖ »
Bende blotic kullanıyorum.Ayda bir kümeslerin içini dışını ilaçlıyorum.Altı ayda birde kafaları dışarıda kalacak şekilde blotikli suya batırıyorum tavukları.

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ekim 19, 2012, 10:50:12 ÖÖ »
bu konuda yeni geliştirilen ilaç varmı acaba.
mazotu , gazyağını, detanı, blotici ve pürmüzle yakmayı denedim.
hepside etkili oldu ama kökünü temizleye medim.
böyle giderse benzin döküp yakacam kümesi :)

LEVENT ÖZES

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ekim 19, 2012, 11:34:53 ÖÖ »
Salih bey izmir bornovada deniz veteriner lik Mehmet Arslan bey den poultry-shields diye bir ilaç aldım iki kere uygulamad a bütün yaz çok rahat geçti. (Denizvet. com)0232-347-86-99 iletişim kurabilir sin. Kolay gelsin

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Ekim 19, 2012, 11:50:22 ÖÖ »
carlbaryl terkipli ilaçlar var.şu an üretimi yasaklandı fakat hala piyasada var.
bulursanız alın stoklayın.ara sıra folluklar a ve üstlerine atın. su kovasına bi avuç katıp tavukları daldırın.
çok faydası olur.

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ekim 19, 2012, 02:19:21 ÖS »
Salih bey izmir bornovada deniz veteriner lik Mehmet Arslan bey den poultry-shields diye bir ilaç aldım iki kere uygulamad a bütün yaz çok rahat geçti. (Denizvet. com)0232-347-86-99 iletişim kurabilir sin. Kolay gelsin
levent bey içme suyuna katılacak diyor. bir yanlışlık olmasın?
http://denizvet.com/?newUrun=1&Id=572961&CatId=bs124347&Fstate=&/CHASSPOUX-VE-TUE-POUX

LEVENT ÖZES

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Ekim 19, 2012, 03:38:42 ÖS »

levent bey içme suyuna katılacak diyor. bir yanlışlık olmasın?
http://denizvet.com/?newUrun=1&Id=572961&CatId=bs124347&Fstate=&/CHASSPOUX-VE-TUE-POUX
[/quote]

O Başka  bir ürün benim söylediğim parazitle r listesind e

Murat ÜNLÜ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ekim 19, 2012, 10:39:14 ÖS »
ben bitin çözümünü elenmiş odun külü ve dedete adlı ilaçta buldum külle ilacı karıştırıyom tavukların eşineceği yere koyuyom en az 2 ay rahat ediyorum saygılar

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Ekim 19, 2012, 10:50:40 ÖS »

Arkadaşlar ben de Sinan İnci kardeşimin metoduna benzer bir metodla uygulama yapıyor ve böylece de bir sorunla karşılaşmıyorum.

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ekim 20, 2012, 02:55:57 ÖS »
sorunun kaynağını buldum arkadaşlar.
dün kafesleri söküp ahşap olan direkleri metal veya alemünyum yapayım dedim.
başladım sökmeye, birde baktımki o tahtaların arası belki milyonlar ca bitle dolu.
tabiri caizse tahta artık görünmüyor tahtanın yüzeyi koloniler şeklinde bitle dolu.
yaptığımız ilaşlamalar felan o yüzden fayda etmemiş.
aldım elime pürmüzü hem söktüm hem yaktım. yakma kısmı içime sinmesede yakmak zorunda kaldım.
az bir sökülmeyen kısım var. onu özellikle bıraktım.
fotorafını çekmek için. pazartesi inşallah çekip yüklerim
tahta kısımları uzaklaştırdıkdan sonra komple boya veya badana yapacam duvarlara .
yerlerede toz kireçle kaplayaca m.
umarım bu çözüm olur

cüneyt öncel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Ekim 20, 2012, 10:47:46 ÖS »
başladım sökmeye, birde baktımki o tahtaların arası belki milyonlar ca bitle dolu.
tabiri caizse tahta artık görünmüyor tahtanın yüzeyi koloniler şeklinde bitle dolu.
aldım elime pürmüzü hem söktüm hem yaktım. yakma kısmı içime sinmesede yakmak zorunda kaldım.
tahta kısımları uzaklaştırdıkdan sonra komple boya veya badana yapacam duvarlara .
umarım bu çözüm olur

Şahin bey , sizde bilirsini z ama içim rahat etmedi yazmak istedim.. ...Ahşaptan betonarme ye döndüğünüz zaman , yada ahşapta gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kirece pek fazla ihtiyaç duymazsınız....Kireç hayvanlar hareket ettikçe uçuşuyor ve solunum yollarına ve ciğerlere zarar veriyor.. .Kireci ıslatın , öyle serpin derim...

Bende dışkıyı kurutması için kireci kullanıyorum ama mutlaka nemlendir iyorum... .Ayrıca bit ve pireye kireç çözüm olmuyor.. .Bugün mazot + Bılotıc ile kümesleri elden geçtim....

Kolaylıklar dilerim.. .

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Ekim 20, 2012, 11:37:53 ÖS »
Arkadaşlar lavanta yağı veya kafirun kullanan var mı?

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Ekim 21, 2012, 12:17:49 ÖS »
Ardap diye bir sprey var biraz pahalı ama hem tavuklara hemde kümese kullanılıyor 3 ay etkili kesinlikl e bit bire böcek tüm sıkıntıyı çözüyor

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Ekim 21, 2012, 10:23:43 ÖS »
Ardap diye bir sprey var biraz pahalı ama hem tavuklara hemde kümese kullanılıyor 3 ay etkili kesinlikl e bit bire böcek tüm sıkıntıyı çözüyor
Nereden temin edebiliri z Ömer. Birde fiyatı nedir?

cüneyt öncel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Ekim 22, 2012, 08:37:55 ÖÖ »
Nereden temin edebiliri z Ömer. Birde fiyatı nedir?

Ardabı ben kanaryala rımda ( mozaikler ahhhhh - ahhhhh!) kullanıyordum....Gerçekten çok etkili ama çok pahalı.....Alman malı idi yanlış hatırlamıyorsam....6-7 sene önce 100 tl vermiştim....Pet shoplarda ( kanarya satan )  satılıyordu....

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ekim 22, 2012, 02:13:01 ÖS »
Toplu sipariş alınır  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
satış hala 100 tl ama dostlara farklı fiyat  ;)

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Ekim 22, 2012, 04:32:17 ÖS »
umarım bu çözüm olur

Şahin bey , sizde bilirsini z ama içim rahat etmedi yazmak istedim.. ...Ahşaptan betonarme ye döndüğünüz zaman , yada ahşapta gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kirece pek fazla ihtiyaç duymazsınız....Kireç hayvanlar hareket ettikçe uçuşuyor ve solunum yollarına ve ciğerlere zarar veriyor.. .Kireci ıslatın , öyle serpin derim...

Bende dışkıyı kurutması için kireci kullanıyorum ama mutlaka nemlendir iyorum... .Ayrıca bit ve pireye kireç çözüm olmuyor.. .Bugün mazot + Bılotıc ile kümesleri elden geçtim....

Kolaylıklar dilerim.. .

betonarme kümesimin iç tünekleri ahşapdı.
kafesleri bölmelere ayırmak için kullanmıştım. bu ahşap kısımları temizledi m. duvarları gazyağı ile tekrar sprey yaptım. yerleride pürmüzle güzelce yaktım.
sonuç gece fenerle incelediğimde çok olumluydu . bir kaç tane göze çarpan vardı sadece.
birkaçgün sonra kalanlarıda bloticle tekrarlıycam.
ilginize tşk ederim.

Toplu sipariş alınır  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
satış hala 100 tl ama dostlara farklı fiyat  ;)

farklı derken 150 tl mi :D
zira para dostdan kazanılır ;)

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Ekim 22, 2012, 05:40:50 ÖS »
kargo dahil 100 tl olur  ;D

İsmet BAYRAMOĞLU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Ekim 23, 2012, 12:46:17 ÖÖ »
Ardap sprey kesinlikl e çok etkili bir ürün..yem ve suyu çıkardıktan sonra direk üzerlerine ve kümesin köşelerine vs sıkabilirsiniz. Yalnız piyasada çakmalarıda var ne yazık ki..orjin al ardap sprey kutusunda kağıt, etiket vs yoktur, yazılar direk kutunun üstüne boya baskı şeklinde yazılıdır, kutunun alt kısmında son kullanma tarihi vardır..ben yıllardır beslediğim kanatlılarda bunu kullanıyorum ve şimdiye kadar bit vs ile karşılaşmadım..

Davut Salih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Ekim 23, 2012, 07:58:01 ÖÖ »
Acaba hangisi gerçek, 
hepsinde de orjinal yazıyor :(

http://www.petsatis.com/?urun-49-Quiko-Ardap-Spray-750-ML--Orjinal-Urun-.html
65 tl
http://www.mybestpetshop.com/quiko-ardap-sprey-750mlorjinal-p-525.html
55 tl
http://www.dostpetshop.com/urun.php?cid=24&uid=578
55 tl
http://countryfayre-countrystore.co.uk/poultry-health-and-husbandry/red-mite-mites-lice/ardap-spray/prod_724.html
12.67 pound  37 TL, İngiltere fiyatı :)
http://www.yenicarsim.com/quiko-ardap-spray-750-ml-orjinal-urun/kus-sagligi-urunleri/id/1205385/
69TL kargo ve kdv dahil,

DIRECTION S FOR USE
Places preferred by flies and other pests are treated with ARDAP spray from a distance of approxima tely 30 cm until the surface is seen to be slightly moist.

The ARDAP spray kills insects immediate ly upon contact. Spraying surfaces and objects provides long-term protectio n for up to six weeks.

It is safe to use around birds and other animals.

Ardap is registere d: HSE No. 7564

Kafam ciddi olarak karıştı, ürün önemli bir ürün ve 6 haftaya kadar koruma iyi bir şey ama, gerçekten emin olmak ve uygun fiyata edinmek önemli birde spray olması sebebi ile ne miktarda tatbik edileceki, bir fıs mı?

Saygılarımla

Davut Salih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Ekim 23, 2012, 08:02:50 ÖÖ »
Yabancı sitelerde 30 cm uzaktan yüzey ıslanana/nemlenene (moist) kadar sıkılması önerilmiş ama bu tabuğun her tarafıona sıkılacak anlamı taşımıyor olsa gerek  :-[

Sizce nasıl tatbik ediliyor?

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2012, 08:05:03 ÖÖ Gönderen: Davut Salih »

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Ekim 23, 2012, 09:12:03 ÖÖ »
Acaba hangisi gerçek, 
hepsinde de orjinal yazıyor :(

http://www.petsatis.com/?urun-49-Quiko-Ardap-Spray-750-ML--Orjinal-Urun-.html
65 tl
http://www.mybestpetshop.com/quiko-ardap-sprey-750mlorjinal-p-525.html
55 tl
http://www.dostpetshop.com/urun.php?cid=24&uid=578
55 tl
http://countryfayre-countrystore.co.uk/poultry-health-and-husbandry/red-mite-mites-lice/ardap-spray/prod_724.html
12.67 pound  37 TL, İngiltere fiyatı :)
http://www.yenicarsim.com/quiko-ardap-spray-750-ml-orjinal-urun/kus-sagligi-urunleri/id/1205385/
69TL kargo ve kdv dahil,

DIRECTION S FOR USE
Places preferred by flies and other pests are treated with ARDAP spray from a distance of approxima tely 30 cm until the surface is seen to be slightly moist.

The ARDAP spray kills insects immediate ly upon contact. Spraying surfaces and objects provides long-term protectio n for up to six weeks.

It is safe to use around birds and other animals.

Ardap is registere d: HSE No. 7564

Kafam ciddi olarak karıştı, ürün önemli bir ürün ve 6 haftaya kadar koruma iyi bir şey ama, gerçekten emin olmak ve uygun fiyata edinmek önemli birde spray olması sebebi ile ne miktarda tatbik edileceki, bir fıs mı?

Saygılarımla
Orjinal Alman yazmasına rağmen çoğu bulgar malıdır orjinalin Türkiyede toptancıdan alışı 55-65 tl arasıdır.
ama e baydan rahatlıkla temin edebilirs iniz çok ucuza yanılmıyorsam orda 10-12 € olması lazım

Davut Salih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Ekim 23, 2012, 09:31:51 ÖÖ »
Teşekkürler Ömer bey...

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Ekim 23, 2012, 07:59:26 ÖS »
kafesde kullandığım tahtalar

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Ekim 23, 2012, 08:00:49 ÖS »
bunlarda aralardak i bitler

Hakan ÖZDEMİR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Ekim 23, 2012, 10:40:14 ÖS »
abuhhhhh salih nerde ürettin okadar biti. hiçmi bakmadın kümeslere  ;D ;D
inşallah sorunu çöze bilmişsindir.

Salih ŞAHİNGÖZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Ekim 23, 2012, 11:28:46 ÖS »
abi dışarı çıkanı temizliyo rdum.
bunlar aralarında kalanlar.
hallettim gibi görünüyor şükür

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Ekim 24, 2012, 09:48:42 ÖÖ »
Genelde öyle görünür  ama bir süre sonra daha fazla çoğaldığını fark edersiniz

Emre YILDIZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Ekim 24, 2012, 04:33:37 ÖS »
Allah yardımcınız olsun işiniz hepey zor

ahmet yıldırım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Ekim 24, 2012, 06:22:41 ÖS »
pire itte bit yiğitte olurmuş  ;D ;D ;D ;D şimdiden kolay gelsin

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Ekim 24, 2012, 06:46:05 ÖS »
kimse benim kümesimde bit olmaz deyip sevinmesi n.
bende kümeslerimde bit yok biliyordu m.
gecen pazar temizlik yapıp heryeri sönmüş toz kireçle serpeleyi p kireçledim.

ertesi gün ne göreyim bahceyi tavuk bitleri istila etmiş.
hemen 2 lt.lik pompaya uzun etkili k othrin ve clorpiyri fos etkili tarım ilacını karıştırıp heryeri kümeslerde dahil ilaçladım.arkadan karlbary etkili toz bit ilacı attım bakalım sonuç nolacak.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Ekim 24, 2012, 07:21:34 ÖS »
24 adet Ardap sipariş edilmiştir 65 tl kargo dahil fiyat  orjinal alman malı çakma Bulgar malı değildir isteyen irtibata geçsin

Davut Salih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Ekim 24, 2012, 09:50:29 ÖS »
Ömer bey, ben siparişimi onceden vermiştim yeniden teyide gerek varmı?
Banka bilgileri ni gönderirseniz inşallah Bayram sonu eft  yaparım.

Teşekkürler

« Son Düzenleme: Ekim 24, 2012, 09:53:20 ÖS Gönderen: Davut Salih »

Emre YILDIZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Ekim 25, 2012, 12:54:42 ÖS »
bizde bütün gübreliklere kireç serpiyoru z malum her ne kadar kümeslerde olsa da.