Gönderen Konu: pazarda hindi fiyatı?  (Okunma sayısı 11192 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bulut sezginer

• Ziyaretçi
pazarda hindi fiyatı?
« : Haziran 04, 2011, 01:00:29 ÖS »
herkese selamlar, bugün pazara kanatlıları görmeye gittim. yaklaşık 2 haftalık siyah beyaz hindi civcivler i vardı tane fiyatı 8 lira. sizce bu fiyat uygunmudu r?

ahmet bulut

• Ziyaretçi
Ynt: pazarda hindi fiyatı?
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2011, 01:25:57 ÖS »
bence çok iyi  hatta süper yumurtası  4-5  tl  çıkımı   düşük   v.s  dölsüz  derken   güzel fiyat  ihtiyacın varsa kaçırma  hemen al

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 04, 2011, 01:30:32 ÖS »
abi bana kalsa hemen 10 tane alacam ama bir ay sonra şehir değişikliği yapıyorum. götüremem diye korkumdan almadım banada fiyat çok uygun geldi çünkü daha önce aynı 10 günlük hindi fiyatları sırmuştum 13-15 lira demişlerdi. imrenerek bakmaktan başka hiçbişey yapamadım :(

Yunus_Demirci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2011, 02:48:26 ÖS »
sonunu düşünen kahraman olamaz. :) :) 

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2011, 02:53:57 ÖS »
abi kışkırtmayın beni ;D şimdi gider alırım :) hayırlısıyla bi yerleşseydim trabzona her çeşitten çoğaltacam. elimdeki 40 kanatlıyı götürebilirsem ne mutlu bana :)

mustafa_tastan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2011, 05:29:46 ÖS »
iki hafta önce iki tane beyaz hindi aldık bizde 12 tl ye ama malesef yaşatamadık biz sanırım gece üşüdüler...umarım sizinkile r sağlıklı büyürler...

ertan dobra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2011, 04:06:40 ÖS »
bulut kardeşim,
ben sana dün yazmıştım diğer başlıkta, günlük civcivi 7 tl ye aldım diye,
senin bulduğun fiyat gerçekten çok iyiymiş, ben kaçırma derim,
hah bu arada bunların hindi olduğuna eminmisin :)
yok şaka bir yana ahmet beyin dediği gibi yumurtasu 3-5 tl olan hayvanın hemde çıkımdan sonrada yaşatması bu kadar zahmetliy ken nasıl bu fiyata verebiliy orlar anlamıyorum.

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 10, 2011, 04:49:59 ÖS »
ben bu ikisini 2 hafta önce 20 tl den aldım. ağırlıkları 1500gr civarı şimdi.

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2011, 05:39:04 ÖS »
bulut kardeşim,
ben sana dün yazmıştım diğer başlıkta, günlük civcivi 7 tl ye aldım diye,
senin bulduğun fiyat gerçekten çok iyiymiş, ben kaçırma derim,
hah bu arada bunların hindi olduğuna eminmisin :)
yok şaka bir yana ahmet beyin dediği gibi yumurtasu 3-5 tl olan hayvanın hemde çıkımdan sonrada yaşatması bu kadar zahmetliy ken nasıl bu fiyata verebiliy orlar anlamıyorum.
evet abi hindi civcivini tanıyorum :) beyaz ve siyah vardı kılıç atmışlardı (gaga üzerinden sallanan ibikleri çıkmaya başlamıştı) ben iki bucuk ay önce dört tane köy civcivi almıştım bu satıcıdan. ama onla kalmadı her hafta gittim pazara en az bi yarım saat adamın başından ayrılmadım ilk başlarda merakımdan rahatsız olmuştu ama sonraları alıştı oda bana. aldığım civcivler bi kaç haftalıkken hindi civcivi ve kaz civcivi sormuştum ikisinind e olmadığını söyledi. geçen hafta gittiğimde beni görür görmez hindi civcivi getirdiğini söyledi. hindileri ördek ve tavuklar gibi çıkarıp ortaya dökmemişti arabasının bagajında tutuyodu ( korkuyomuş ölürler diye) daha önce hindi büyütmemiş ama benim gibi cok soran olduğu için köylerden yumurta temin edip makinaya koymuş. yaklaşık elli siyah elli kadar da beyaz vardı. alacağımdan umutlanmış baya belli ki :D bende çok istedim almayı ama malesef bir ayım kaldı burda trabzona yerleşiyorum. elimdekil er bile yük oldu bana nasıl götürecem napacam bilmiyoru m. velhasıl hindi meselesi böyle. muhtemele n adam köylülerden ya parasız ya 2-3 liraya yumurta temin etti şansını denemek için ve çıkardı 100 kadar hindi. keşke imkanım olsydı..

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2011, 07:32:04 ÖS »
Nazar deymesin bunlar beyaz hindi, yilbasind a yabancila rin yedigi hindiler, bunlar cok buyumuyor kartlasmi yor, etide yumusacik ve lezzetli oluyor, hayirli olsun kazasiz belasiz buyutun,

musa PEHLİVAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 10, 2011, 08:06:17 ÖS »
bulut gecen bende sordum  12 tl demişlerdi  fiyat bana pahalı gelmişti antalyada  sordum bu fiyatı.

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2011, 08:09:43 ÖS »
walla değişik fiyatlar var hindi civcivind e ama genelde 12-13 civarı gördüm ben nette ve ankaradak i diğer pazarlard a. burdaki bi şanstı ama yanlış zaman yüzünden kaçırdık işte. hayırlısı artık sağlık olsun. inşallah önümüzdeki sezon nasip olur..

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2011, 11:01:50 ÖS »

Fiatlar gerçekten çok uygun gözüküyor.Ancak bence bir aydan küçük hindi civcivler ini yaşatmak çok zordur.
           Bu civcivler bilmiyoru m hangi şehirde ve nerededir .Kanaatim   odur ki 1 - 1,5 aylık olduktan sonra biraz daha pahalı
           da olsa alınabilir.
           Hayırlısı olsun.
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2011, 11:06:49 ÖS Gönderen: Ahmet_Yolac »

funda arkutcu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2011, 11:18:24 ÖS »
Bir aylık yavruları tanesi 15 tl den aldım bugün 6 adet satıcı indirim yapmadı diye kızmıştım ama pahalı almadım demekki

tansu tabak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ekim 18, 2011, 06:13:31 ÖS »
eskişehirde halk pazarında 6 veya 7 kiloluk siyahdişi hindiyi 35tl satıyorlardı pazarları arasıra dolaşmak lazım bazen çok iyi fırsatlar olabiliyo r. hatta pazarın dağımasına doğru daha iyi indirim yapıyorlar. bence küçücük civcive 8 ila 12tl  paraverme k aylarca onun büyümesini beklemek, yumurlama sı için 1 sene beklemek zorbir süreç .büyümüşünü alip kendi yumurtala rından yavrularını almak daha zevkli... birde hindi civcivi çok narin birhayvan .

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 18, 2011, 06:34:31 ÖS »
O tür yerlerden alınan hayvanların yüzde 90nında hastalık oluyor, ben sadece kesmek için pazarlard an kanatlı alırım, beslemek için degil, en güzeli iyi bakım yapan hobiciden alırsan hastalısız ve sıhatli iyi bakılmış kanatlı almış olursun

Çevrimiçi aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 4389
  • Meslek: Ziraat müh.
« Yanıtla #16 : Ekim 08, 2013, 03:28:49 ÖS »
pazarlard a hindi fiyatlarında bunca geçen zamana rağmen bi fark yok.

hindi civcvleri 5 lira.
1 aylık hindiler 10-12 lira.
yetişkin hindiler ise 50- 100 lira arası.

BURSA- yenişehir.

Çevrimiçi aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 4389
  • Meslek: Ziraat müh.
« Yanıtla #17 : Ocak 12, 2014, 02:09:22 ÖS »
                    yılbaşında dişi hindile bile 100 liraydı. baba hindi azdı ve 150 liraya satıldı. bu fiyat artışını çözemedim.

.
BURSA- yenişehir.