Gönderen Konu: ARAUCANAS (YEŞİL YUMURTACI) BESLEYEN ÜYELERİMİZ  (Okunma sayısı 9260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
ARAUCANAS (YEŞİL YUMURTACI) BESLEYEN ÜYELERİMİZ
« : Ağustos 05, 2009, 02:28:30 ÖS »

Merhabala r arkadaşlar. Malum son  bir aydır bu araucanas konusuyla iyice içli dışlı oldum . Bu tavuklard an geçmişte beslemiş ya da şu an besliyor olan üyelerimiz:

tavuklarının fotoğrafları,
tavuklarının renkleri ve boyutları (ispenç mi normal mi)
hangi araucana çeşitinden oldukları,
yumurta renkleri ve verimleri,
gurk özellikleri,
tespit edebildik leri(diğerlerinden farklı)davranış özellikleri,
ve stokları

hakkında bu başlığa bilgi verebilir lerse hepimiz daha çok bilinçlenmiş olmakla birlikte orjinal varyetele ri üretip çoğaltabilmek için damızlık takası,yumurta takası-satışı vb. konularda da sabit bir iletişim kanalı kurmuş oluruz.

(Kendim bu türden yetiştirmek için Park hayvancılıktan 15 ağustosta almak üzere 2 dişi bir erkek siparişi verdim.an cak iki gündür Ömer Faruk beye ulaşamıyorum-renklerini sormak için.

Ali baba çiftliği ile de bugün görüştüm.araucanas olarak cuckoo denen playmout tüy deseninde ki çeşitinden varmış. Haftaya satışa hazır olacakmış. (park hayvancılığın araucanas larından farklı ise) onlara da sipariş vereceğim.

Farklı araucanas çeşitlerine sahip olupta erişkin,yarka ya da damızlık yumurta olarak satmak isteyen arkadaşlarla da görüşebilirim.)

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
Ynt: ARAUCANAS (YEŞİL YUMURTACI) BESLEYEN ÜYELERİMİZ
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2009, 11:51:43 ÖS »
Bu sitede araucanas besleyen ya da besliyor olan hiç üyemiz yok mu arkadaşlar.

Mustafa Alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2009, 12:03:25 ÖÖ »
hocam bende yeşil yumurtada n çıkan 50 günlük iki civciv var ama büyüyecek yumurtlay acak ondan sonra sana ben de var diyeceğim.makinadan kabukları aldığımda bir sürü civciv vardı..benim kuluçka makinesin in ana sorumlusu olan valide hanım, kel boyunlu pleymutla rın yeşil yumurtada n çıktığını söylüyor.

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2009, 09:54:30 ÖÖ »
Bu sitede araucanas besleyen ya da besliyor olan hiç üyemiz yok mu arkadaşlar.

Sanmıyorum...

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 06, 2009, 09:59:32 ÖÖ »
İbrahim dostum Fikret abiye sor o sana yardıcı olur.

akif saçma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 06, 2009, 10:04:38 ÖÖ »
hürkal abidede olabilir ömer abi benim bildiğim kadar oda tavuk çeşidi coq

Fikret_Cakir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 06, 2009, 10:12:13 ÖÖ »
arkadasla r  bende  yok  bır  etrafa  bakalım

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 06, 2009, 10:13:38 ÖÖ »
Bende var arkadaşaşlar aradığınız cins  ;D

Muhsin_Yildirim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 06, 2009, 10:20:22 ÖÖ »
Yanlış hatırlamıyorsam Kemal Yaşar'dan bir miktar yumurta almıştı onların akıbeti ne oldu acaba.?

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 06, 2009, 10:22:52 ÖÖ »
abi onu kemal'e sormak lazım??? kemal ne oldu yumurtala r??? çıktımı yavrular???

Serdar_Cinar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ağustos 06, 2009, 11:26:57 ÖÖ »
bunlar benim kırma aracuanas lar ve yumurtala rı, renkleri biraz açık ama beni mutlu etmeye yetiyor :)
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2010, 01:19:16 ÖS Gönderen: sinaninci1 »

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 06, 2009, 11:40:11 ÖÖ »
Serdar bey, hakikaten tam kırmaymış bunlar ya. :D Bende bir ara çok merak salmıştım bu araucanas lara fakat elde edemedim. Hatta park hayvancılıktan sipariş etmiştim.Sonra iptal ettirdim.

Serdar_Cinar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 06, 2009, 11:43:19 ÖÖ »
Serdar bey, hakikaten tam kırmaymış bunlar ya. :D Bende bir ara çok merak salmıştım bu araucanas lara fakat elde edemedim. Hatta park hayvancılıktan sipariş etmiştim.Sonra iptal ettirdim.

evet bir abimizden 2 tane yumurtasını almıştım bunlar çıktı horozu yok zaten bunlarda kırık, açık yeşil ama yinede ilk yumurtladıkları zaman ilginç gelmişti çevremde görenlerinde hoşuna gidiyor nacizane aracuanas işte :)

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 06, 2009, 12:02:18 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar. avrupa ülkelerinde tanıdığı olupta karayoluy la ülkemize gelecek olan varsa yumurta sipariş edilebili r. 3-5 yumurtaya kimsenin birşey diyeceğini sanmıyorum. bu türü böyle böyle yaygınlaştırabilriz bence. benim böyle bir girişimim olack yakında inş.

Mustafa Alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 06, 2009, 12:32:26 ÖS »
aranan araucanas izmirde bulundu.!

Serdar_Cinar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ağustos 06, 2009, 12:46:07 ÖS »
aranan araucanas izmirde bulundu.!

:D sağolun MUSTAFA BEY teveccünüz bunları aracuanas sayıyorsanız ne mutlu bana bu sezon 4-5 tane daha çıkardım yavru ama dedim ya hem horozları yok hemde kendileri kırma olduğu için yumurta yapana kadar seçmek zor nasip bakalım :)

Serdar_Cinar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 06, 2009, 12:47:06 ÖS »
http://site.mynet.com/sero_cep/DEVBRAHMA/id4.htm          bu linkte de resimleri mevcut :)

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ağustos 06, 2009, 01:15:36 ÖS »
Serdar bey nasip olurda daha saf araucanas lara ulaşabilirsem tüm üyelerle birlikte sizlere de yumurta ve yarka temininde bulunurum inş.sonra biz de tavuk ve yumurta showları düzenler en güzel tavukları ve en mavi yumurtala rı seçeriz ilerde kim bilir..

Serdar_Cinar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 06, 2009, 01:16:51 ÖS »
Serdar bey nasip olurda daha saf araucanas lara ulaşabilirsem tüm üyelerle birlikte sizlere de yumurta ve yarka temininde bulunurum inş.sonra biz de tavuk ve yumurta showları düzenler en güzel tavukları ve en mavi yumurtala rı seçeriz ilerde kim bilir..

İNŞALLAH İbrahim Bey ALLAH RAZI OLSUN :) ne güzel olur :)

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ağustos 06, 2009, 01:31:27 ÖS »
hocam bende yeşil yumurtada n çıkan 50 günlük iki civciv var ama büyüyecek yumurtlay acak ondan sonra sana ben de var diyeceğim.makinadan kabukları aldığımda bir sürü civciv vardı..benim kuluçka makinesin in ana sorumlusu olan valide hanım, kel boyunlu pleymutla rın yeşil yumurtada n çıktığını söylüyor.

Mustafa hocam şu ingilizle rin cuckoo araucanas larının tüyleri plymoutla rla aynı. alibaba çiftliğindekilerde bunlardan .Muhtemel en senin araucanas yavruları da bunlardan dır.Validemiz doğru tespit etmiştir bence.

Levent Baysak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ağustos 06, 2009, 02:52:10 ÖS »
selam ben bır ara butun tavuk turlerını ınceledım ve gebzede bır yer var her turlu tavuk ve yumurta var dıyorlar adresı bu telefonu felanda var arayıp baka bılırsınız 0532 291 53 43 numarası ınsallah faydası olur

http://www.alibabaciftligi.com/satis.html

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 06, 2009, 03:41:18 ÖS »
Levent kardeş alibabayl a önceden görüştüm ellerinde varmış haftaya hazır olur dediler.

abidin acar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 22, 2009, 10:04:21 ÖS »
izmir kadifekal e de bir arkadaşım,elinde olduğunu söyledi.gidip bakcam olursa bende olacak.al abilirsem seneye yumurta veririm.

MEHMET_ŞİMŞEK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Nisan 12, 2010, 10:41:59 ÖÖ »
allah izin verirse arkadaşlar 6 ay için de benim de araucanasım olacak.yu murtalar ingiltere den gelme ve şu anda bir abimizin makinasında 10-15 gün içinde yumurtala rdan civcivler çıkacak

MUSTAFANİZAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mayıs 29, 2010, 01:15:20 ÖS »
Mehmet Bey çıktı mı Araucanas'lar merak ettim?

MEHMET_ŞİMŞEK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Haziran 11, 2010, 11:05:50 ÖÖ »
abi civcivler çıkmış ama abimiz sayı az olduğu için daha sonraki çıkımda verebilir im dedi

Sinan Kaleli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 19, 2010, 08:41:43 ÖÖ »
Bende de geçen seneye kadar Aracunas vardı, ancak yaptığım araştırmalar beni dünyada bunların safkanlarının yok denecek kadar az olduğu bilgisine ulaştırdı. Tavuklar yumurtlam aya başlayınca da bilginin ne kadar doğru olduğunu anladım. Bazıları beyaz yumurtluy ordu.  Alibaba'dan almıştım hepsini.

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Temmuz 19, 2010, 01:46:12 ÖS »
arkadaşlar balıkesirde bir üretici var.hayva nların renkleri de siyah.ilg ilenen olursa buraya bilgileri ni yazabilir im

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ekim 26, 2010, 11:17:01 ÖS »
ben resimlerd e görülen lavender araucanal ardan 3 tane civciv elde ettim.bu tür iri olmayan bir tür.ilkbahara umarım iri türünü de elde ederim.

mehmet_kahveci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ekim 28, 2010, 12:32:31 ÖÖ »
cumhur abi tavukları kıskandım vallahi. biz bile o şekilde bir  manzara karşısında ne kadar durabilir iz. manzara harika

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Ekim 28, 2010, 12:59:52 ÖÖ »
resimler ingiltere den.ne yazıkki çoğaltmak için yumurta elde ettim ama 3 civciv çıktı ve 3 ü de sanırım horoz

sinan_aysen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Kasım 07, 2010, 01:05:10 ÖS »
resimler ingiltere den.ne yazıkki çoğaltmak için yumurta elde ettim ama 3 civciv çıktı ve 3 ü de sanırım horoz
Cumhur Bey bunlar zaten orijinal araucanas değil,araucanas'dan hibritlem e yolu ile elde edilen farklı türlerde yeşil yumurtacılar,bunların bir kısmına amerucana s,bir kısmına easter eggers vs vs diyorlar,orijinal araucanas kuyruksuz,sakalsız fakat kulak tüyleri uzayıp pala bıyık gibi görünüm veren bezelye ibikli hayvanlar .

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Kasım 07, 2010, 02:03:15 ÖS »
benim yaptığım araştırmalarda ise orjinal olduğunu belirten bir sürü yazı var.bu tür güney amerikaya ait bir tür.ancak ingilizle r bunları alıp kendi ülkelerine getirip bu hale getirmişler hatta ingiliter ede yapılan güzellik yarışmaları bile var.eğer daha ayrıntılı bilgi istiyorsa nız tercüme edip buraya koyabilir m de.

sinan_aysen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Kasım 07, 2010, 02:38:10 ÖS »
benim yaptığım araştırmalarda ise orjinal olduğunu belirten bir sürü yazı var.bu tür güney amerikaya ait bir tür.ancak ingilizle r bunları alıp kendi ülkelerine getirip bu hale getirmişler hatta ingiliter ede yapılan güzellik yarışmaları bile var.eğer daha ayrıntılı bilgi istiyorsa nız tercüme edip buraya koyabilir m de.
İlginiz için çok teşekkür ederin,sizin de bahsettiğiniz gibi bu tür güney amerikaya özgü bir tür ve ingilizle r bu hale getirmiş yani aynı dili konuşuyoruz bu tipi orijinal değil "ingilizle rin bu hale getirdiği" tür.
İngiltere'de güzellik yarışmaları da var,evet; ama kendi oluşturdukları türler ve kendi standartl arı ile yapılıyor bu yarışmalar.Örneğin araucanas'ın orijinali sakalsız olur,kulak kenarlarından bıyığa benzer tüyler uzar,ama ingiliz araucanas ları hem sakallı hem de bıyıklıdır,oysa amerikan standartl arında sakal kabul görmez.Bu yeşil yumurtacı ırkı üzerinde çok hibritlem e yapılmıştır,bunların sonucunda araucanas; true araucanas ve easter eggers olarak kategoriz e edilmiştir.Şu anda daha çok bulunan kuyruklu türü ise araucanas değil amerucana sdır.